Menu

Polityka dla zaawansowanych i dla zupełnych laików

Polityka dla wszystkich tych, którzy lubią wiedzieć, co dzieje się wokół nich. Interesujesz się polityką - to coś dla Ciebie. Nie znasz się na polityce - pomogę Ci ją pojąć i zrozumieć.

Śledztwo w sprawie rozbicia się koreańskiego Boeinga na terenie USA

politykadlawszystkich

Lecący z Seulu (stolicy Korei Południowej) Boeing 777-200 kompanii Asiana Airlines z 291 pasażerami i 16 członkami załogi na pokładzie rozbił się w sobotę podczas lądowania w San Francisco. W katastrofie zginęły dwie osoby, a 180 zostało rannych.

Amerykański urząd do spraw bezpieczeństwa transportu (NTSB) zajmie się śledztwem w tej sprawie, o czym poinformowała jego szefowa – Deborah Hersman. Jednak ustalenie przyczyny tej katastrofy może zająć nawet rok. Oprócz badań wraku samolotu należy także przesłuchać świadków, bo w tym przypadku jest ich wielu, co może pomóc dokładnie zbadać okoliczności i przyczyny tej tragedii.

Uderzające jest podejście Amerykanów do kwestii katastrofy lotniczej koreańskiego samolotu na terytorium ich kraju. Tam nikt nie wykorzystuje katastrofy do wzajemnego obwiniania się, oskarżania ani szantażów politycznych.

W Polsce przyczyny katastrofy smoleńskiej do tej pory nie są znane, a minęły już lata od tego zajścia. Zginęli wszyscy pasażerowie, piloci, ochrona i stewardesy. A mimo to rząd woli ignorować tę sprawę.

W USA dali sobie rok na śledztwo i dla nich to długo, nie wykorzystują tego wydarzenia do konfliktu z Koreą Południową, lecz szybko i sprawnie przechodzą do działania. Może dlatego, że na czele tamtejszego NTSB stoi kobieta?

Więcej na ten temat na stronie Stefczyk.info

© Polityka dla zaawansowanych i dla zupełnych laików
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci